Barandak-letecky

Důležité informace pro občany

Používejte Mapy.cz, Waze a Google Maps

Sledujte aplikace před svou cestou a mějte na paměti, že nejkratší objízdná nemusí znamenat, že je ta nejlepší a nejrychlejší. Díky navigacím a online mapám budeme alespoň trochu dopředu vědět, co se na silnicích a v okolí Barranďáku děje. Využívejme toho.

Objízdné trasy na Pražském okruhu bez dálniční známky

Největší komplikací bude bourání rampy ze Strakonické na most. Doporučujeme jezdit po oficiální objízdné trase – Pražském okruhu. Na schválené a značené objízdné trase nemusí mít řidiči dálniční známku.

Posílení vlakových a autobusových linek

Od pondělí bude posílena vlaková doprava zejména ze Zbraslavi do Braníka jako alternativa k cestě přes Barrandovský most. Na posílené vlaky v intervalu 15 minut ve špičkách a 30 minut mimo špičky bude navazovat ve Zbraslavi posílena autobusová linka 165. Více v přiloženém informačním letáku a jízdních řádech z jednotlivých zastávek.

Posílené linky (.pdf)

Posilové vlaky (.pdf)

Nová linka přívozu P4

Dále bude od pondělí 16. května v provozu nová linka přívozu P4, která spojí Modřany s Velkou Chuchlí a může se hodit jako alternativa k dopravě přes Barrandovský most. Na levém břehu bude přístaviště poblíž autobusové zastávky Dostihová, na modřanském břehu bude poblíž tramvajové zastávky Belárie. Linka bude v provozu celodenně ve 20minutových intervalech.

V pracovní dny jezdí v období 7:00 – 21:00.

V nepracovní dny jezdí v období 8:00 – 21:00.

Podrobné informace najdete v přiloženém schématujízdním řádu.

Posílená tramvajová linka 21

Posílená tramvajová linka 21 (Sídliště Modřany – Smíchovské nádraží) je vedena nové na Smíchovské nádraží návazně na regionální autobusové a vlakové spoje. (Schéma provozu)