BM_2.etapa_uprava rozpletu

Jak najít správný směr před Barrandovským mostem

Vyhodnotili jsme první den dopravního omezení na Barrandovském mostě. V průběhu ranní špičky najel náš měřící vůz v okolí Barrandovského mostu a nejvíce frekventovaných komunikací přes 170 km, což odpovídá cestě z Prahy do Českého Krumlova.

Zaměřili jsme se zejména na nejsložitější úsek v rozpletu jízdních pruhů před Barrandovským mostem ve směru z centra od Zlíchovského tunelu.

V původním dopravním značení IS10d byl nad pravou šipkou uveden cíl s jedinečnou dostupností – „Modřany“, který jsme se rozhodli doplnit o směr Chodov.

Touto úpravou lépe, a v dostatečném předstihu, navádíme řidiče na správný jízdní pruh s ohledem na další cíl jejich trasy. Sjezd na Modřany je umožněn právě pouze z pravého jízdního pruhu, naopak pokračování na Jižní spojku je možné jízdou oběma pruhy, na což v předstihu odkazujeme portálovým dopravním značením v úseku Zlíchovský tunel – Barrandovský most.

Současně prosíme řidiče o pozorné sledování přechodného dopravního značení a vzájemnou ohleduplnost.

Náš tip: Pro jízdu ve směru na Jižní spojku používejte v místě rozpletu raději levý jízdní pruh, do kterého se řaďte v předstihu nejpozději ihned za Zlíchovským tunelem. Naopak pro sjezd na Modřanskou ulici využívejte pouze pravý jízdní pruh.